تبلیغات
پژوهشی در قرآن - ای کاش من جای او نبودم

ما پیام عید رهبر را چو مصحف می کنیم مثل دستورالعمل همواره مصرف می کنیم کوری چشم سران فتنه و بیگانگان چشم آقا ، کار و همت را مضاعف می کنیمتعداد کلیه مطالب ارسالی :
تعداد نویسندگان وبلاگ :
تاریخ آخرین بروزرسانی :
تعداد بازدید امروز :
تعداد بازدید دیروز :
تعداد کل بازدید این ماه :
تعداد کل بازدید ماه گذشته :
تعداد کل بازدیدها :
تاریخ آخرین بازدید از وبلاگ :

  


وقتی انسان آیات قرآن را تلاوت می کند و هدفش فقط تلاوت قرآن است( مخصوصا در این ایام) بالاجبار باید از معانی آیات بگذرد. اما در این میان برخی از آیات آنقدر زیبا بیان شده اند که انسان را به فکر فرو می برند. و بسیار زیاد با زمانی که ما در آن به سر می بریم شباهت دارند. اما یکی از این آیات آیه 83 سوره قصص است. نمی دانم شاید همه آن کسانی که این روزها به تلاوت قرآن می پردازند در یکی دو روز گذشته از این آیه گذشته اند.

اما این آیه چه می گوید:

در آیات قبلی این سوره داستان قارون بیان شده است( که فکر می کنم همه شما با این داستان آشنائید) وقتی به آیه 81 می رسد بیان می دارد که چگونه تمام ثروت و قدرت قارون در مقابل عذاب خدا هیچ بوده و کمکی به او نکرد و در آیه 82 اینگونه می فرماید:

«وهمان کسانی که تا دیروز آرزو داشتند جای او باشند، صبح می گفتند: وای مثل اینکه خدا روزی را برای هر کس از بندگانش که بخواهد گشاده یا تنگ می گرداند و اگر خدا بر ما منت ننهاده بود، ما را هم زمین فرو برده بود وای گویی که کافران رستگران نمی گردند»

اما وقتی این آیات به اوجشان می رسد در آیه 83 اینگونه می فرماید:

« آن سرای آخرت را برای کسانی قرار می دهیم که بر زمین خواستار برتری و فساد نیستند، و فرجام خوش از آن پرهیزگاران است»

بله حتما برای خیلی از ماها این اتفاق افتاده که آرزو می کردیم که جای فلان کس باشیم اما نمی دانیم که شاید این فلان کس همان قارون زمان ما باشد که سرانجام در عذاب خداوند تبارک و تعالی فرو خواهد افتاد.

پس بد نیست در این روزها که مشغول ختم قرآن هستیم هر از چند گاهی هم به مفاهیم آیات پناه ببریم شاید این نور ما را از تاریکی و گمراهی نجات دهد.نوشته شده توسط امیر گروسی در پنجشنبه 13 مهر 1385 و ساعت 08:10 ق.ظ [+] | نظرات ()

Powered by WebGozar

در یکروز چه مقدار قرآن می خوانید؟ •