تبلیغات
پژوهشی در قرآن - مراسم بزرگداشت علامه مصطفوی

ما پیام عید رهبر را چو مصحف می کنیم مثل دستورالعمل همواره مصرف می کنیم کوری چشم سران فتنه و بیگانگان چشم آقا ، کار و همت را مضاعف می کنیمتعداد کلیه مطالب ارسالی :
تعداد نویسندگان وبلاگ :
تاریخ آخرین بروزرسانی :
تعداد بازدید امروز :
تعداد بازدید دیروز :
تعداد کل بازدید این ماه :
تعداد کل بازدید ماه گذشته :
تعداد کل بازدیدها :
تاریخ آخرین بازدید از وبلاگ :

  


روز چهار شنبه 24/3/85 در مدرسه فیضیه قم مراسم بزرگداشت علامه مصطفوی برگزار شد که من هم حضور داشتم به همین خاطر یک گزارشی نوستم که امیدوارم جالب باشه. در ادامه مطلب ببینید.

در مورد علامه بیشتر در اینجا بخوانید:

علامه حسن مصطفوی در سال  ۱۲۹۷هجری شمسی در تبریز متولد شد و در این شهر ضمن تحصیل علوم دینی، مدرك كارشناسی معقول و منقول (الهیات) خود رااز دانشكده معقول و منقول تبریز دریافت كرد. وی در سن  ۲۶سالگی ضمن دریافت مدرك دكترای الهیات از دانشگاه تهران، گواهی اجتهاد خود را از مراجعی همچون آیت‌الله "آقاسیدابوالحسن اصفهانی" دریافت كرد. وی در حوزه‌های علمیه تبریز، قم و نجف از محضر استادانی همچون آیات عظام "حجت كوه كمره‌ای"، "آقاسیدابوالحسن اصفهانی"،"آقامیرزاحسین نایینی"، "شیخ علی‌اكبر اهری" و "زین‌الدینی" كسب فیض نمود. وی به چهار زبان فرانسوی، عربی، عبری و تركی مسلط بود و بیش از  ۵۰جلد كتاب از وی به یادگار مانده است كه می‌توان به تفسیر روشن             ( ۱۶جلد )، رهنمای گمشدگان، احادیث صعب، مصباح الشریعه و رساله سیر وسلوك اشاره كرد. علامه مصطفوی در پنجم تیر ماه  ۸۴در سن  ۸۷سالگی در تهران درگذشت و پیكرش را در شهر مقدس قم به خاك سپردند

اما گزارش:

بعد از نماز مغرب و عشاء به مدرسه فیضیه قم رفتم. دقیقا مراسم بعد ازنماز مغرب و عشاء شروع شد.آغاز مراسم با تلاوت قاری بزرگ مصری انور الشحات محمد انور(پسر شحات انور معروف) کلید خورد. ایشان حدود سی دقیقه تلاوت کردند.( من تا به حال تلاوتی به این زیبایی از هیچ کس به صورت زنده ندیده بودم).

             پسر شحات انور

پسر شحات انور و خود ایشان از کسانی بوده اند که در زمان حیات علامه با ایشان مراوده داشته اند. به همین خاطر ایشان به درخواست خودشان در مراسم شرکت کردند. پس از تلاوت قرآن یکی از مداحان به مرثیه سرایی پرداخت و پس از مداحی نیز دویاره استاد شحات انور سوره الرحمن را به مدت یک ربع تلاوت کردند. بعد از مراسم نیز حضار به صرف شام دعوت بودند.

حواشی:

الف- مدرسان بزرگ حوزه علمیه نیز در این مراسم شرکت داشتند.

ب-هیچ بروشور یا اطلاعیه ای در مورد شخصیت علامه داده نشد(کار فرهنگی ضعیف بود)

ج-در هنگام پخش عذا یک عدد ناقابل دعوا شد ( نمی دونم کی می خوایم فرهنگ غذا گرفتن را درست کنیم)

د- پذیرایی هم شامل موارد زیر بود: نوشابه   مرغ پلو    ماست موسیر   نان   موز   ساندیس  کیک (جهت اینکه دلتان کباب شودنوشته شده توسط امیر گروسی در شنبه 27 خرداد 1385 و ساعت 01:06 ق.ظ [+] | نظرات ()

Powered by WebGozar

در یکروز چه مقدار قرآن می خوانید؟ •