تبلیغات
ویژه نامه الکترونیکی قرآن مصور
 


 

باز هم ماه رمضان رسید، ماه میهمانی خدا رسید و اینک مائیم و سفره تنعم و رحمت خداوند که همواره و در هر لحظه به سوی ما گشوده شده. اکنون اگر ما در این ماه بخشیده نشویم از با چه روی از خداوند تبارک و تعالی امید بخشش داشته باشیم.

حال که این ماه با نام قرآن آذین شده چه خوب است که ما نیز بهره ای از قرآن در این ماه ببریم و خود را بیشتر با این کتاب آسمانی مأنوس کنیم.پس با ما همراه شوید در این محیط مجازی با قرآن مصور که راهی بسیار کوچک برای دست یابی راحت تر به قرآن در این رسانه ارتباط جمعی(اینترنت).

قرآن مصور شامل لینکهای بسیار کاملی برای دست یابی به هر آنچه که در این ماه برای راه یافتن به بحر عمیق قرآن نیاز است، می باشد.

 

 مصحف
در این قسمت می خواهیم به معرفی لینکهایی بپردازیم که در آنها شما می توانید به قرآن دست یابید و صفحات مبارک قرآن را همراه با جستجو پیدا کنید.

1- اگر می خواهید که به قران به صورت متن و یا عکس دست یابید و در ضمن آن را دانلود کنید به اینجا بروید

2-اما اگر می خواهید به سرچ قرآن دسترسی داشته باشید  به اینجا بروید

3- اما من اگر به جای شما بودم از این سایت استفاده می کردم چون به جز اینکه متن قرآن را دارد بلکه چهار ترجمه از مترجمین مختلف دارد و نیز امکان قرائت ان را نیز دارد»»اینجا

4- این سایت هم سایت حوزه است با ترجمه»»اینجا

 


 

   قرآن شنیداری


ترتیل،قرائت، تواشیح، تفسیر

حالا اگر می خواهید از اصوات مختلفی که تلاوت شده لذت ببرید به جاهایی که معرفی کردم برید و من را هم دعا کنید.

1- اول از آموزش شروع می کنم اگر دوست دارید آموزش قرائت را هم در اینترنت ببینید البته این آموزش به دو صورت صوتی و نوشتاری وجود دارد به اینجا برید

2- اما از سایت شیعه براتون بگم در این لینکی که معرفی کردم شما می تونید از ترتیل شش قاری استفاده کنید  البته در اینجا شما می توانید از انتخاب سوره هم استفاده کنید پس برای شنیدن به اینجا مراجعه کنید.

3- حالا اگر شما خیلی دوست دارید از قرائتهای مختلف قاریان لذت ببرید برید اینجا

4- اما یه جای دیگه ای هم برای گوش دادن به قرائت های مختلف هست که می تونید برید اینجا ولی اگر بخواهید همزمان برای گوش دادن تواشیح و سخنرانی و ... هم مراجعه کنید باید روی اینجا کلیک کنید

5- یک تلاوت دیگه هم هست که بد نیست اگر ببینیدش پس اینجا را ببینید

 

   قرآن از منظری دگر

مقالات، کتب،داستان، احکام

اما ما در اینجا سعی داریم یک عده از کارهای بسیار جالب که خیلی قابل استفاده است معرفی کنیم.

1- اول از مقالات شروع می کنیم. وقتی سایتها را برای درست کردن این ویژه نامه می دیدم مقالات بسیار جالبی دیدم که خیلی از مفاهیم سخت که به گوش همه رسیده را به راحتی حل کرده برای همین شما میتونید یک سری از مقالات( که تقریبا 176 تا میشه) را از اینجا دریافت کنید و ببینید.

2- اما یک سری از استفتائات و احکام قرآنی هم هست که بسیار مورد استفاده قرار می گیره که شما می تونید برای بهره بردن از تعدادی از احکام به اینجا مراجعه کنید.

3- اما از کتب بگم که خیلی جای حرف داره. ولی من چند تا لینک به درد بخور معرفی می کنم که امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره. اول برای اینکه به یک مجموعه کتب قرآنی دست پیدا کنید که البته تفسیر نمونه هم داخلش هست به اینجا مراجعه کنید. یک کتابخانه کامل دیگه ای هم هست که می تونید از اینجا پیداش کنید. ودر اینجا و اینجا هم کتابخانه جالبی وجود داره.

4- یک عده ای از دوستان هستند که مطالعشون در مورد قرآن فقط به ترجمه بسنده نشده و به تفاسیر مختلف هم مراجعه می کنند برای همین من چند تا از کتابهای تفسیری معروف را معرفی کردم که می تونید از لینکهای زیر از دیدن اونها لذت ببرید و استفاده کنید برای استفاده از تفسیر فارسی نمونه به اینجا مراجعه کنید. برای استفاده از تفسیر عربی المیزان به اینجا مراجعه کنید اما تفسیر عربی نورالثقلین را می تونید از اینجا پیدا کنید اما البیان را هم که عربی است اینجا می تونید پیدا کنید. از تفسیر آقای هاشمی رفسنجانی چیزی شنیدید! می تونید تفسیر ایشان را با نام راهنما اینجا پیدا کنید . اما مجمع البیان هم اینجاست البته به زبان عربی.

ادامه دارد ....
 

   زنگ تفریح قرآنی

حکایات قرانی، اشعار قرآنی، نرم افزارهای قرآنی و سایتها و وبلاگ های قرآنی

 اینجا هم چیزهای مختلفی که شاید خیلی از شما ها دنبالش بودید را می تونید پیدا کنید

1- اول از پرسمانها شروع کنیم شما اگر دوست دارید به یک منبع سوالات قرانی دست پیدا کنید به اینجا برید مطمئنم که به سؤالات شما پاسخ داده شده. اما اگر یه جایی را دوست دارید که داشته باشید که بتونید سؤالات قرانی خودتون را بپرسید می تونید به اینجا مراجعه کنید.

2- اما یک چیز ویژه! بله اگر می خواهید به تفسیر شهید مطهری هم گوش بدید و هم دانلود کنید برید اینجا

3- مجموعه ای از دعاهای قرانی »» اینجا

4- مجموعه ای از تصاویر قرانی »»اینجا

5- مجموعه ای از زندگی نامه های قاریان مشهور جهان اسلام »»اینجا

اما به اینجا و اینجا هم حتما سر بزنید

 نظر خواهیی

دوستان عزیز حال که این قرآن مصور را مشاهده کردید امیدوارم به هر انچه که در مورد قرآن می خواستید از اینترنت بدست بیاورید دست پیدا کرده باشید.

در آخر از شما می خواهم از دعای خیر خود ما را محروم نفرمائید


نظر سنجی در اینجا
 

 

 

 

 

 

  تقدیم به وجود نازنین آقا امیرالمؤمنین علی بن ابی طالب(ع))